Meitu kupuje dużo BTC i ETH

Jesteśmy teraz w erze, w której bitcoin jest intensywnie badany przez firmy i inwestorów instytucjonalnych na całym świecie. W sierpniu ubiegłego roku sprawy zaczęły zmierzać w tym kierunku z pomocą MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem, która zakupiła ponad 250 milionów dolarów wartości kryptowaluty numer jeden na świecie, a sprawy nie zatrzymały się w tym miejscu.

Przedsiębiorstwa takie jak Tesla

Firma kontynuowała zakupy i spowodowała, że wiele innych firm zaczęło czuć zaufanie do BTC, czego brakowało im przez te wszystkie lata. Przedsiębiorstwa takie jak Tesla, Square i Stone Ridge zakupiły Bitcoin System setki milionów do miliardów dolarów w BTC, a wiele innych firm – niektóre z nich nie mają nic wspólnego z kryptowalutami – zaczynają podążać za tym przykładem.

Co więcej, obecnie widzimy, jak wielu gigantów kryptowalutowych – takich jak Coinbase – zaczyna angażować się w oferty publiczne, zapewniając, że przestrzeń kryptowalutowa może potencjalnie przejść dalej do terytorium głównego nurtu.

Meitu jest firmą zajmującą się retuszowaniem zdjęć i ma całkiem sporą publiczność w krajach takich jak Chiny. W ostatnim oświadczeniu firma ogłosiła, że kupiła ponad 15 000 jednostek etheru, wraz z prawie 380 jednostkami BTC. Zakupy były warte odpowiednio około 22,1 miliona dolarów i 17,9 miliona dolarów.

Meitu wyjaśniło:

Technologia blockchain ma potencjał, aby zakłócić zarówno istniejące branże finansowe, jak i technologiczne, podobne do sposobu, w jaki internet mobilny zakłócił internet PC i wiele innych branż offline.

Firma przedstawiła nowy plan budżetowy swojemu zarządowi, który, jeśli zostanie zatwierdzony, może zobaczyć, jak Meitu kupuje aż 100 milionów dolarów w nowych aktywach kryptowalutowych w ciągu roku.

Interesujące jest jednak to, że finanse firmy nie zareagowały zbytnio. W rzeczywistości akcje Meitu zamknęły się ponad sześć procent niżej niż tam, gdzie były wcześniej, co sugeruje, że idea firmy kupującej bitcoin traci na atrakcyjności lub staje się bardziej powszechna.

Sześć miesięcy temu, kiedy rzadko zdarzało się, że duża korporacja skupowała akcje BTC, można było szybko zauważyć, że akcjonariusze reagują pozytywnie, ponieważ teraz zyskują szybką ekspozycję na BTC – ekspozycję, której prawdopodobnie nie mieliby w przeciwnym razie.

Czy ta wiadomość staje się zbyt powszechna?

Jednak teraz, gdy firmy zaczynają coraz więcej inwestować w kryptowaluty, zmiany finansowe nie są teraz tak duże lub tak zauważalne jak w przeszłości. Inny przykład tego miał miejsce zaledwie kilka dni temu, kiedy ogłoszono, że MicroStrategy zakupiło więcej jednostek BTC. Akcje firmy nie poszły w górę, a zamiast tego doświadczyły spadków wraz z ceną bitcoina.

Ale podczas gdy wszystko to może być niepokojące, można pocieszyć się myślą, że BTC wzrósł do $51,000 za jednostkę od wczoraj, i że z dużym wsparciem od legalnych firm, być może bitcoin może w końcu zarobić solidne miejsce obok fiat.